Deák Erika Galéria / Baranyai Levente – A HOMOTIRANNUS ÁRNYÉKÁBAN

Deák Erika Galéria / Baranyai Levente – A HOMOTIRANNUS ÁRNYÉKÁBAN

Budapest, Mozsár u. 1, 1066 Węgry

Deák Erika Galéria / Baranyai Levente – A HOMOTIRANNUS ÁRNYÉKÁBAN

Galeria mieszcząca się w Budapeszcie – stolicy Węgier jest miejscem prezentacji sztuki współczesnej artystów zarówno działających obecnie, jak i w przeszłości.

Deák Erika Galéria / Baranyai Levente – A HOMOTIRANNUS ÁRNYÉKÁBAN – przykładowe wystawy

Przykładem wystawy w Galerii są obrazy Deák Erika Levente Baranyai. Jednak z powodu pandemii inauguracja wystawy odbędzie się bez gości. Jednak wirtualną wycieczkę po wystawie można śledzić na żywo na Facebooku. Dokumentacja 3D wystawy, a także kompletny materiał wystawy, zostaną udostępnione na stronie internetowej galerii.

1/ Levente Baranyai (1966, Budapeszt)

Od prawie trzech dekad zajmuje się dialektycznym związkiem nietkniętego krajobrazu ze śladami ludzkiej cywilizacji. Jego obrazy przedstawiają z lotu ptaka na zdjęciach satelitarnych
różne krajobrazy, które tworzą same w sobie surrealistyczne wzory:
– pola uprawne,
– cmentarzyska wycofanych z eksploatacji samolotów,
Artystka przedstawia demoniczne ślady zniszczenia, także w wyniku wojen, które spowodowały niejednokrotnie w historii ludzkości nieprawdopodobne zniszczenia a nawet upadek całych cywilizacji.

W jej najnowszych obrazach ożywają ruiny kolosalnych struktur dawnych cywilizacji, które na skutek ludzkiej chciwości stały się ofiarą wojen. Na swojej wystawie w Galerii Deák Erika Baranya uchwyciła na swoich dystopijnych obrazach starożytne miasta zniszczone przez gigantycznego antropomorficznego potwora, który jest bardzo podobny do dzisiejszego człowieka, który niszczy przyrodę i otoczenie żyjąc w dzisiejszej erze określanej jako antropocen.
W ten sposób artysta przypomina, że żyjemy w cieniu zniszczenia oraz zagłady.

2/ Janos Fajó (1937-2018)

Gry wizualne
Zabawa to sposób na przemienienie dziecka w człowieka, ale także symbol wolności myśli. Artysta określa swoje prace jako “Zabawki wizualne”. Obrazy poprzez:
– artystyczną jedność materiału,
– formy,
– funkcji
otworzyły nowy kierunek w dziedzinie edukacji wizualnej. Fakturą obrazy przypominają klocki Lego.

Share:

Lokalizacja

ID: 7811
Opublikowane: 6 marca, 2022
Wyświetleń: 69
0 / 10 Średnia ocena: 0 Ocen: 0

Twoja ocena:

© 2022 Muzeum360.pl . All rights reserved.